Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocna — 24.04.2016

  1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego Franciszka – organizowana jest dziś zbiórka do puszek na pomoc humanitarna dla Ukrainy. Ofiary przeznaczone na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień, do następnej niedzieli włącznie.
  3. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swój dzień imienin obchodzi Marek Krawczyk. Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych i darów Ducha Świętego na każdy dzień kapłańskiej posługi.
  4. W piątek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  5. Już od najbliższej soboty zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych; nabożeństwa będą odprawiane przez cały maj codziennie o godz. 18.00 – oprócz uroczystości Bożego Ciała.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Odporyszowa, Zabawy i Zalipia w sobotę 14 maja. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy, o tym, jak traktujemy prześladowanych chrześcijan – współczesnych męczenników za wiarę oraz jak żyją ratownicy spod Czarnobyla trzydzieści lat po katastrofie atomowej. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma.