Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 18.09.2016

1. Od dzisiejszej niedzieli w kościołach w Polsce jest organizowana zbiórka pieniężną na rzecz ofiar tragicznego trzęsienia ziemi we Włoszech. Datki na ten cel można składać do oznaczonej skarbony przy wyjściu z kościoła – do następnej niedzieli włącznie. Zebrane środki zostaną przekazane do włoskiej Caritas, co umożliwi udzielenie sprawnej pomocy ofiarom żywiołu.
2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
3. Od najbliższej soboty zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego.
4. W Krakowie – rodzinnym mieście p. prezydenta Andrzeja Dudy – są odprawiane Msze Święte w Jego intencji. W przyszłą niedzielę, 25 września, o godz. 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za opiekę Bożą nad p. prezydentem Andrzejem Dudą wraz z prośbą o mądrość i siłę dla Niego w sprawowaniu Urzędu, a także za naszych Nieprzyjaciół – o łaskę Pokoju przez wstawiennictwo Naszej Pani z Lourdes.
5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. reportaż z Harlow w Anglii, gdzie niedawno zamordowano naszego rodaka, przeczytamy też, jak życia dzieci nienarodzonych bronią w Czechach i czym są świeckie instytuty życia konsekrowanego. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma.
7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
† Elżbieta Artymiuk, z ul. Warmijskiej;
† Helena Ćwiklik, z ul. Lea.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…