Ogłoszenia duszpasterskie na 30. niedzielę zwykłą – 23.10.2016

 1. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 20.00 wystąpi ludowy chór studencki z uniwersytetu w Tbilisi. Chór wykona gruzińskie i cerkiewne pieśni ludowe. Zapraszamy serdecznie. Jednocześnie Uniwersytet Pedagogiczny zaprasza w środę, 26 października, na spotkanie: Noc w bibliotece: Kultura Gruzińska. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej Uniwersytetu. 
 3. W Duszpasterstwie Akademickim rozpoczął się studencki Kurs Przedmałżeński „Miłość z wyboru”. Spotkania odbywają się w kawiarence „Na Poddaszu” w każdy wtorek o godz. 19.00. Zakończenie kursu: 20 grudnia. Jeszcze można się zgłosić do udziału w kursie. Więcej informacji znajdziemy na stronie Duszpasterstwa Akademickiego.
 4. Na pierwsze powakacyjne spotkanie kręgu biblijnego zapraszamy do sali parafialnej we wtorek o godz. 19.15.
 5. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na katechezy w niedziele i środy o godz. 19.00 do kaplicy akademickiej. Jednocześnie informuje, ze członkowie Wspólnoty wyruszają z misją głoszenia Dobrej Nowiny po domach w parafii w każdy czwartek w godz. 18.00—20.00. W tym tygodniu w czwartek będą w domach studenckich AKROPOL i FILUTEK.     
 6. Ks. biskup Grzegorz Ryś zaprasza młodych na pierwsze spotkanie po Światowych Dniach Młodzieży, które odbędzie się w piątek 28 października w godzinach 17.30—21.30 w Tauron-Arenie. Ks. Biskup pisze: Chcemy, aby to spotkanie było czasem posłuchania się nawzajem, by zebrać myśli, które pozostały w nas po tych Dniach spotkania z Papieżem. Nosicie w sercach wiele przeżyć, które na nowo rozpaliły miłość do Boga. Mam świadomość, że termin nie jest zbyt dobry, bo wielu z was już tego dnia chce wyjechać do swoich rodzinnych miejscowości, jednak sprawa jest na tyle ważna, że proszę, byście ją potraktowali priorytetowo. Zakończymy ten czas Eucharystią o godz. 20.30. 
 7. Comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w niedzielę, 30 października, o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 8. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 9. Informujemy, ze w listopadzie firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci z przeznaczeniem na wsparcie misyjnych projektów humanitarnych i edukacyjnych.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co się wydarzyło na Jasnej Górze w czasie Wielkiej Pokuty, że właścicielem moich ciężko zarobionych pieniędzy jest Pan Bóg, i jak każdy z nas może pomóc konkretnej rodzinie, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma. W zakrystii można również otrzymać tekst przeznaczonego na ubiegłą niedzielę Listu pasterskiego Episkopatu Polski przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Małgorzata Sowa, z ul. Staffa;
  † Stefania Bielenin-Chmiel, z ul. Altanowej;
  † Antoni Wawszczyk, z ul. Piastowskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…