Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (31. niedzielę zwykłą) – 30.10.2016

 1. Ks. proboszcz Jacek Piszczek przesłał na ręce naszego ks. Proboszcza pismo, w którym dziękuje ser-decznie za pomoc, gościnność i życzliwość okazaną parafii św. Jacka: w ubiegłą niedzielę na budowę nowej świątyni wierni ofiarowali 18.196 złotych i niewielką ilość walut obcych. 
 2. We wtorek, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym: każdy katolik w tym dniu powinien wziąć udział we mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele – według porządku niedzielnego. Natomiast dziś i we wtorek nie będzie Mszy Świętej dla rodziców i dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej.
  Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych – jutro, w poniedziałek w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00.
 3. W środę, 2 listopada, obchodzić będziemy w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tym dniu staramy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00. 9.00, 15.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 18.30 i 20.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w szczególny sposób w intencji zmarłych kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii.
  Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
 4. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę – mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada.
 5. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a w Dniu Zadusznym także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o rozpoczynającej się jutro wizycie papieża Franciszka w Szwecji, znajdziemy też niezbędną przed Dniem Zadusznym kartkę na wypominki za zmarłych. Do nabycia jest także Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, li-stopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Maria Kościuszko, z ul. Żelechowskiego.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…