Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 22.01.2017

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego myślą przewodnią są słowa: Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas. Program obchodów Tygodnia w naszym mieście jest wywieszony w gablocie w wejściu do kościoła. W intencji jedności wszystkich wierzących w Chrystusa modlić się będziemy szczególnie podczas Mszy Świętych o godz. 18.30.

2. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
•    dziś, w niedzielę – ul. Nawojki oraz kolęda dodatkowa;
•    jutro, w poniedziałek – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego i Reymonta;
•    i we wtorek – ulice Krzywy Zaułek, Jadwigi z Łobzowa i Staszczyka.
Kolędę rozpoczynamy dziś o godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 16.30.  

3. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 18.00.

4. Zapraszamy serdecznie na «Wielkie Kolędowanie», czyli studencką Biesiadę Kolędową, do naszego kościoła: dziś o godzinie 21.00.

5. W środę, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy jako dzień powstania Zgromadzenia. Święto zainauguruje w naszej parafii Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo. Uroczyste Mszę Święte z okolicznościową homilią zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.

6. Księża Misjonarze z Domu Stradomskiego bardzo serdecznie zapraszają do udziału w Triduum odpustowym z racji uroczystości Nawrócenia św. Pawła, które odbędzie się w dniach 23—25 stycznia w kościele przy ul. Stradomskiej: program Triduum znajduje się na plakatach oraz na wyłożonych zaproszeniach. W środę w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Salvatore Pennacchio wystąpi nasz Chór Mariański, wykonany zostanie także po raz pierwszy hymn jubileuszowy kompozycji ks. Wojciecha Kałamarza i utwór muzyczny p. Jana Rybarskiego.

7. W czwartek, 27 stycznia, amatorski zespół NEKTURN zaśpiewa kolędy w czasie koncertu o godz. 17.00. Zapraszamy.

8. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30. 

9. Ponieważ pierwszy piątek lutego wypada w czasie ferii szkolnych – kapłani już w najbliższy piątek, 27 stycznia, będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
10. W ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. płytę CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu jednego z największych śpiewaków naszych czasów – Andrea Bocelli. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Irena Plesińska, z al. Kijowskiej;
† Kamila Kielian, z ul. Nawojki;
† Małgorzata Banasik, z ul. Rydla;
† Elżbieta Piątkowska;
† dziecko Gwidon Biel.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…