Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą —29.01.2017

1.    W miniony wtorek zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom.

2.    Dziś i w dwie następne niedziele nie będzie Mszy św. w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych. Dziś nie będzie także nieszporów niedzielnych.

3.    Dziś nasz Chór Mariański będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd. Wszystkich Wiernych zapraszamy do udziału w koncercie, a Chórzystów i byłych Chórzystów zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się po koncercie.

4.    W pierwszą środę miesiąca zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie się ono o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową.

5.    W najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.

6.    W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.

7.    W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

8.    Już dziś zapraszamy i zachęcamy do uczczenia Naszej Pani z Lourdes w dniu parafialnego odpustu: w sobotę 11 lutego. Program nabożeństw znajdziemy na stronie 7 w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…

9.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co robić z rozproszeniami na modlitwie: walczyć z nimi czy je pokochać? Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…

10.    W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Czesław Sobczyk, z ul. Nowowiejskiej;
† Danuta Bieniek, z ul. Nowowiejskiej;
† Krystyna Popławska, z ul. Królewskiej;
† Józef Surowiak, z ul. Reymonta;
† Teresa Kopeć, z ul. Krzywy Zaułek;
† Wiktor Krawczyk, z ul. Chodowieckiego.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…