Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą — 12.02.2017

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w dniu wczorajszym. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a sakrament namaszczenia przyjęło kilkaset osób chorych i w podeszłym wieku – nie tylko naszych parafian, ale także przybyłych z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa.
  2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  3. We wtorek, 14 lutego, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
  4. W czwartek, 16 lutego, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. W imieniu organizatorów zapraszamy na uroczystości poświęcone Żołnierzom Niezłomnym do Muzeum Armii Krajowej – w piątek, 17 lutego, o godz. 17.45. W programie m.in. promocja nowo wydanej płyty z pieśniami ks. Wojciecha Kałamarza. Szczegóły na plakacie wywieszonym przed kościołem.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o sukcesach Polski w redukcji emisji dwutlenku węgla i o grzechu, jakim jest niepłacenie alimentów: w Polsce jest aż 300 tysięcy takich rodziców. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Marek Patuła, z ul. Królewskiej;

† Ryszard Cięciak, z ul. Lea;

† Władysława Sarnecka, z ul. Staszczyka. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…