Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 16.04.2017

 1. Drogim naszym Parafianom oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym stanie się dla nas źródłem prawdziwego pokoju i radości, abyśmy okazywali się świadkami Zmartwychwstałego w świecie pełnym lęku i niepewności; niech też Zmartwychwstały Pan obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, i udziela wszelkich potrzebnych darów!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego; dziękujemy Siostrom, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i Wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone na dokończenie renowacji prezbiterium w naszym kościele, i za ofiary złożone przy krzyżu, a przeznaczone na pomoc biednym.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach i kwesty w niedzielę 2 kwietnia (kwesta zamknęła się sumą ponad 700 złotych). Z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało m.in. paczki świąteczne dla Parafian chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia. Jednocześnie dziękujemy serdecznie młodzieży i studentom, którzy wzięli udział w zbiórce żywności w sklepach.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie natomiast nieszporów oraz dodatkowej Mszy św. w kaplicy z udziałem dzieci przedszkolnych.
 5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest świąteczna Niedziela, Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Ola i Jaś dla najmłodszych, Gość Niedzielny; w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o papieżu Benedykcie XVI, który dzisiaj kończy 90 lat i o tym, dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Wiesław Czyż, z ul. Smoluchowskiego;
 • Jadwiga Ripper, z ul. Skarbińskiego;
 • Henryk Kondelka, z ul. Rydla;
 • Teofil Zakrzewski, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…