Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 09.04.2017

  1. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy serdecznie na Misterium Męki Pańskiej z Eucharystią w tle, przygotowane przez studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
  3. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Świętami odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.15 w kancelarii parafialnej.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. 

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do północy.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść ze sobą świece.

Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.  

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, był też zamieszczony w marcowo-kwietniowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in., kiedy została odprawiona pierwsza Msza Święta, o sześcioosobowej rodzinie, która codziennie chodzi na Eucharystię i nie wyobraża sobie, by mogło być inaczej oraz o Mary Wagner, Kanadyjce, która po raz kolejny siedzi w więzieniu za obronę dzieci nienarodzonych. Do nabycia jest również Niedziela i inne pisma, a także cukrowe baranki wielkanocne Caritasu.
  3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Urszula Szewczyk, z ul. Armii Krajowej;

† Marta Bartyla, z ul. Lea;

† Halina Brachel, z ul. Piastowskiej;

† Janina Mól-Trapszo, z ul. Królewskiej;

† Stanisław Pfeifer, z ul. Skarbińskiego.

Wspominamy także † Halinę Kuziel, zmarłą w miniony czwartek mamę naszego ks. Proboszcza.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…