Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 27.08.2017

  1. Dziś jeszcze obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw: nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.00, nie będzie także nieszporów o godz. 18.00.
  2. Po przerwie wakacyjnej – od najbliższego piątku w dni powszednie będą odprawiane Msze św. o godz. 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00; kancelaria parafialna będzie czynna również przed południem.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30; nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Jezusowemu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30; natomiast księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną dopiero w piątek 8 września;
  • w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  1. Jak wiadomo – Rodzina Wincentyńska przeżywa w tym roku Jubileusz 400–lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo. Ogólnopolskie obchody są zaplanowane na sobotę 23 września i niedzielę 24 września w bazylice Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, z udziałem wspólnot wincentyńskich z całej Polski i pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy – ks. Tomasza Mavriča CM. Planujemy wspólny wyjazd na wspomniane uroczystości. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 10 września. Wyjazd nastąpi w sobotę 23 września około godz. 6.30. Opłata wynosi 100 złotych.
  2. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o przedziwnej znajomości francuskiego księdza Bernarda Briena i polskiego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, o więzionym i torturowanym przez 28 lat albańskim kardynale Erneście Simoni i o Wyspach Sołowieckich; do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta DVD z głośnym filmem Misja. W zakrystii do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Tadeusz Karasiński, z ul. Żelechowskiego;

† Władysław Pyżalski, z ul. Smoluchowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…