Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 03.09.2017

 1. Dziś zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30. Ks. Proboszcz zaprasza serdecznie wiernych – starszych i młodych – do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca: w naszej parafii, w której nieustannie pamiętamy o objawieniach maryjnych w Lourdes, będących wielkim wezwaniem do modlitwy różańcowej, nie może zabraknąć tych, którzy codziennie będą modlili się na różańcu!
 2. Od dzisiejszej niedzieli – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. W poniedziałek zostanie zainaugurowany nowy rok szkolny i katechetyczny. Nauczycieli, uczniów i rodziców zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione w poniedziałek:
 • dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – o godz. 8.00;
 • dla VII Liceum Ogólnokształcącego – o godz. 9.00;
 • dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – o godz. 10.00.

Podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

 1. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową. W środę nowy rok formacji zainauguruje Krucjata Matki Bożej Niepokalanej; do udziału w nabożeństwie i Mszy Świętej zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt. Wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy; do udziału w Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy również rodziców i rodziny chłopców.
 3. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich – już z klas drugich! – i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 1. W piątek, 8 września, obchodzić będziemy święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza wszystkie rodziny do udziału w XXV Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę 10 września. Pełny tekst zaproszenia ks. Arcybiskupa znajdziemy w najnowszym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 3. Już dziś zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza byłych podopiecznych śp. Ks. Henryka Surmy wraz z rodzinami na Mszę św. w intencji zmarłego Kapłana: w sobotę 16 września o godz. 17.00.
 4. Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe 400–lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo do Bydgoszczy w dniach 23-24 września. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 10 września. Opłata wynosi 100 złotych.
 5. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Fatimy w dniach 3—13 października. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.
 6. W dniach od 6 do 16 października jest organizowana pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej do Włoch, a docelowo do Rzymu, gdzie odbędzie się specjalne Sympozjum z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Dokładne informacje znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 7. W kinach – m.in. w kinie Mikro – wyświetlany jest jeszcze film Fatima, ostatnia tajemnica. Zachęcamy do wybrania się do kina.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą oraz jaka jest prawda dotycząca nowej listy lektur szkolnych. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. A przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Domicela Nocuń, z ul. Królewskiej;

† Helena Piskorz, z ul. Królewskiej;

† Olgierd Kraupe, z ul. Kazimierza Wielkiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…