Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 10.12.2017

 1. O godz. 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
 2. Roraty – adwentowa Mszy św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30; studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki (a po roratach – na śniadanie do Duszpasterstwa Akademickiego). Prosimy też o przynoszenie świec lub lampionów.
 3. Spotkanie robocze członków Stowarzyszenia Miłosierdzia odbędzie się w Klubie Parafialnym we wtorek o godz. 18.00.
 4. W sobotę, 16 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.
 5. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w czasie zimowych miesięcy.
 6. W dniach 27—30 grudnia w naszym misjonarskim seminarium w Krakowie są organizowane dni skupienia dla młodych mężczyzn szukających życiowej drogi. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku kościoła.
 7. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 31 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2017 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 8. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na rok 2018 – w cenie 5 zł za egzemplarz. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym.
 9. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę z napisem «Pakiet dla bezdomnego»: do skarbony przez cały tydzień można składać ofiary na zaopatrzenie w odzież i żywność bezdomnych, których bardzo wielu dociera do Krakowa, w tym także do naszej parafii.
 10. Przed kościołem znajduje się także stoisko Skautów Europy. Harcerze oferują zakup wypieków, domowej roboty dżemów, siana oraz kalendarzy; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój zastępów.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego dobry organista to skarb dla parafii; o pomocy, którą organizuje Polska na terenie Libanu dla uchodźców z Syrii; oraz dlaczego obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę. Do nabycia jest także Niedziela, nowy numer dominikańskiego Listu, nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Danuta Ziarko, z ul. Skarbińskiego;

† Elżbieta Szydło, z ul. Królewskiej;

† Piotr Skóra, z ul. Skarbińskiego;

dziecko Emilia Drygała.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…