Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 17.12.2017

 1. Cieszymy się, że w miniony piątek mogliśmy gościć w naszej parafii przełożonego generalnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy – ks. Tomaža Mavricia. Ojciec Generał w Domu Katolickim spotkał się z gronem starszych parafianek i dziećmi przygotowującymi jasełka, zarządem Stowarzyszenia Miłosierdzia i liderami Kursu Alfa, księżmi oraz studentami-wolontariuszami, pomagającymi w pracy charytatywnej.
 2. O godz. 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne. Zaś po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
 3. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na jubileuszowy rok 2018. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym.
 4. Jeszcze dziś można złożyć ofiarę do skarbony z napisem «Pakiet dla bezdomnego» – na zaopatrzenie w odzież i żywność bezdomnych, których bardzo wielu dociera do Krakowa, w tym także do naszej parafii.
 5. Roraty – adwentowa Mszy św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30; studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki.
 6. Okazja do spowiedzi świątecznej: w czwartek, piątek i sobotę w godz. 6.00 – 9.00 i 16.30 – 20.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na przedświąteczną niedzielę: okazja do spowiedzi będzie tylko na pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 7. Czwarta niedziela Adwentu łączy się w tym roku ze świętowaniem Wigilii Narodzenia Pańskiego. Dlatego w przyszłą niedzielę – 24 grudnia – nie będzie Mszy św. niedzielnych o godz. 18.30 i 20.00; od godz. 17.15 kościół pozostanie zamknięty aż do Pasterki.
 8. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania się, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 9. abp Marek Jędraszewski niedawno zachęcał nas: Zachęcam również do odnowienia szlachetnej tradycji naszych przodków wedle przysłowia „Gość w dom, Bóg w dom”. Chodzi o zaproszenie do wigilijnego stołu w swoim domu kogoś ubogiego czy samotnego. W zakrystii można otrzymać zaproszenie do przekazania ewentualnemu gościowi i dokładne informacje o projekcie „Gość w dom, Bóg w dom”.
 10. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 31 grudnia – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2017 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, a jubilatów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej uroczystości.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Do nabycia jest m.in. Niedziela, dominikański List, nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Halina Gedl, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Zenobiusz Karkowski, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…