Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 01.07.2018

  1. Przypominamy, że na okres wakacji zmieniony został porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. W lipcu i sierpniu nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00. Przypominamy także, że kancelaria parafialna jest czynna w dni robocze tylko w godzinach popołudniowych.
  2. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca przez cały dzień będzie trwało wystawienie Najśw. Sakramentu – zachęcamy do nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji – a o godz. 17.30 rozpocznie się wspólna adoracja eucharystyczna, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. 
  4. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Po południu okazja do spowiedzi już od godz. 17.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów: św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym i św. Jana w Dukli – w sobotę 14 lipca. Informacje i zapisy we wtorki w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  7. abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w poniedziałek 6 sierpnia.

Informujemy, że zapisów do 8 grupy z naszej parafii można dokonywać internetowo od 1 lipca – przez formularz dostępny na www.ppk2.pl – lub w Biurze Zapisów przy Kolegiacie św. Anny od 16 lipca. Więcej informacji na plakatach.

  1. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciłaś Hollywood i wstąpiła do klasztoru, o Polakach, którzy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje – dla nich kilka propozycji duchowych na ostatnia chwilę, polecamy także pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski”. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło oraz aktualne numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer pisma Z Życia Parafii
  2. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
  • Ryszard Wojasiński, z ul. Szlachtowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…