Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 14.10.2018

 1. Ks. proboszcz Jacek Piszczek przesłał na ręce naszego ks. Proboszcza pismo, w którym dziękuje serdecznie za pomoc, gościnność i życzliwość okazaną parafii św. Jacka: w ubiegłą niedzielę na budowę nowej świątyni wierni ofiarowali 16.946 złotych i niewielką ilość walut obcych.
 2. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00 i na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 3. W minionym tygodniu rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniowie klas VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych uczestniczą w spotkaniach we wtorki albo w czwartki o godz. 19.00, a uczniowie klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 (czyli od dzisiejszej niedzieli).
 4. Dziś zapraszamy na inaugurację roku akademickiego w DA Na Miasteczku i uroczyste obchody 60-lecia Duszpasterstwa Akademickiego: o godz. 16.00 na „spotkanie po latach” w budynku DA, a o 20.00 na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego –ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przed kościołem można nabyć płytę jubileuszową pt. „Bliżej” nagraną przez scholę DA «Na Miasteczku».
 5. Dziś – w XVIII Niedzielę Papieską – przed kościołem do skarbon zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy serdecznie za każdą ofiarę na ten cel.
 6. We wtorek, 16 października, w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową ks. arcybp Marek Jędraszewski zaprasza na uroczystą Mszę św. z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 16.30.
 7. Z kolei wszyscy nasi Parafianie są zaproszeni do wspólnego przeżywania Eucharystii w Sanktuarium św. Jana Pawła II w czwartek, 18 października, o godz. 8.00. Udział w tej Mszy św. można zgłosić w zakrystii.
 8. W sobotę, 20 października, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
 9. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Misyjna: ofiary składane w czasie Mszy Świętych będą przeznaczone na cele misyjne.
 10. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 11. We wtorek, 23 października, rusza Studencki Kurs Przedmałżeński «Miłość z Wyboru». Kurs «Miłość z Wyboru» jest przewidziany dla tych par, które się nie spieszą i chcą dobrze przygotować się do małżeństwa. Spotkania we wtorki w godz. 19.00—21.00. Zakończenie: w dniu 18 grudnia. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach z tyłu kościoła i na stronie duszpasterstwa
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. komentarze związane z wrzawą wokół filmu Kler – polecamy szczególnie komentarz na stronie 39 – i artykuł o nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii: to wielki skok do przodu w walce z nowotworami. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Rogóż, z ul. Spokojnej;

† Jerzy Bąkowski, z ul. Spokojnej;

† Romuald Meus, z ul. Królewskiej;

† Jolanta Cięciak, z ul. Piastowskiej;

† Andrzej Nowak, z ul. Nawojki;

† Irena Wołodko, z ul. Chocimskiej;

† Kazimiera Radziejewska, z al. Kijowskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…