Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 21.10.2018

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, a złożone do skarbon w minioną niedzielę: zebrano 450 złotych.
  2. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku – na różaniec dla dzieci o godz. 17.00 i na różaniec dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych: od godz. 16.00 do godz. 18.00.
  4. We wtorek, 23 października, rozpocznie się Studencki Kurs Przedmałżeński «Miłość z Wyboru». Jest to program autorski, wykładowo-warsztatowy, uwzględniający zarówno naukę Kościoła, jak i najnowsze osiągnięcia nauk psychologiczno-społecznych. Kurs «Miłość z Wyboru» jest przewidziany dla tych par, które się nie spieszą i chcą dobrze przygotować się do małżeństwa. Spotkania we wtorki w godz. 19.00—21.00. Zapisy na stronie internetowej: pl.
  5. Na prośbę Papieża Franciszka oraz Ojców Synodalnych – zapraszamy w środę, 24 listopada, do wspólnej modlitwy w intencji Synodu o Młodych, który odbywa się w Watykanie. Rozpoczniemy o godz. 20.00 uroczystą Mszą Świętą, po niej będzie nabożeństwo przygotowane przez studentów i kleryków naszego misjonarskiego seminarium. Przewidziane jest także połączenie na żywo z jednym z Ojców Synodalnych. Chciejmy odpowiedzieć na to wezwanie do wspólnej modlitwy.
  6. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele.
  7. W ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
  8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
  9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie, a z okazji Niedzieli Misyjnej – znajdziemy rozmowę z ks. Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zygmunt Kuczerowski, z ul. Warmijskiej;

† Stanisława Marcinek, z ul. Obopólnej;

† Halina Treśka, z ul. Nawojki;

† Julian Bugiel.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…