Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 10.02.2019

 1. Wczoraj, w sobotę zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księży w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom. I zaprasza do służby nowych chłopców i dziewczęta.

 2. Jutro, w poniedziałek 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Okazja do spowiedzi – przed każdą Mszą Świętą.
  Dzień 11 lutego przeżywany jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielony również po Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o przygotowanie wcześniej kartki z danymi personalnymi – należy podać imię, nazwisko oraz adres; kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.
  Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.30 będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi krakowski biskup pomocniczy – ks. biskup Damian Muskus. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat, o początku Soboru Watykańskiego II w 60. rocznicę jego zwołania oraz o misji konsula czyli o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży.
 5. W dniach od 25 września do 2 października br. organizowana jest pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej do Grecji (śladami św. Pawła). Szczegółowy program oraz inne informacje można otrzymać w zakrystii.
 6. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Michalina Kaczorowska, z al. Kijowskiej;
  † Genowefa Górska, z ul. Staffa.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…