Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu – 15.12.2019

 1. O godz. 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
 2. Roraty – adwentowa Msza św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a od poniedziałku do piątku także o godz. 18.30; dzieci z rodzicami zapraszamy na roraty o godz. 18.30, studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się dopiero po Mszy św. o godz. 15.00.
 4. Okazja do spowiedzi świątecznej: w piątek, sobotę i poniedziałek przed Wigilią w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00. Prosimy nie planować spowiedzi na przedświąteczną niedzielę!
 5. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 30 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2019 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 6. Studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego po Mszy św. zapraszają na jarmark przedświąteczny na placu przed kościołem
 7. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na rok 2020. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka, o tym, jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich, o problemach Polski w wywiadzie z prezesem PSL oraz o historycznych kłamstwach propagowanych przez młodą Lewicę. Można jeszcze nabyć Gościa Niedzielnego z ubiegłego tygodnia, by przeczytać ważny wywiad z ambasadorem Izraela w Polsce, w wywiadzie z abpem Rysiem m.in. o atakach na papieża Franciszka oraz o konieczności sprawdzania książek wydawanych rzekomo dla naszych dzieci. Zaś w najnowszej Niedzieli znajdziemy aż trzy teksty o radości, której źródłem jest wiara człowieka.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Barbara Grzesik, z ul. Skarbińskiego;
  † Tadeusz Majcher, z ul. Piastowskiej;
  † Ewa Nadachowska, z ul. Goetla.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…