Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 22.12.2019

 1. Dziś – podobnie jak w latach ubiegłych – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze Szczepu «Północna Gwiazda» wniosą [wnieśli] do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze będą dzielić się światłem przed naszym kościołem dziś do godz. 18.00, jutro (w poniedziałek) w godz. 8.00—18.00 i we wtorek (w Wigilię) w godz. 8.00—14.00.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
 3. Okazja do spowiedzi przedświątecznej jutro, w poniedziałek w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00.
 4. We wtorek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
 5. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku na środę. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy: niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów; niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 6. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze).
 7. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej oraz nieszporów.
 8. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 29 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w mijającym 2019 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 9. Przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na rok 2020, ze zdjęciami z nowej kaplicy św. Bernadetty. Ofiara za świecę — od 7 zł. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie.
 10. Dzisiaj wolontariusze i podopieczni z grupy osób niepełnosprawnych MIGOTKI rozprowadzają ozdoby i kartki świąteczne. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na organizację dla podopiecznych letniego obozu nad morzem.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W powiększonym wydaniu Gościa Niedzielnego (w cenie 10 zł) znajdziemy m.in. dwa dodatki: obrazek ze scenariuszem modlitwy przy wigilijnym stole i specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka, a w podwójnym numerze Niedzieli (w cenie 10 złotych) – śpiewnik kolędowy i płytę CD z kolędami w wykonaniu Golec uOrkiestry. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, świąteczny i noworoczny numer naszego pisma Z Życia Parafii… (z planem przyszłorocznej «kolędy»).
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Monika Lankosz, z ul. Warmijskiej;
  † Grzegorz Mazur, z ul. Rolniczej;
  † Maria Maziarz, z ul. Skarbińskiego;
  † Czesław Przeklasa, z ul. Obopólnej;
  † Jan Piątek, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Zdzisław Piechota, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…