Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2019

  1. Na uroczystość Narodzenia Pańskiego składamy serdeczne życzenia wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Gościom: by Nowonarodzony Chrystus wniósł w Wasze domy swój pokój i błogosławieństwo, a duch miłości, przyjaźni i życzliwości przenikał Wasze serca i promieniował na bliźnich.
  2. Arcybiskup Metropolita Krakowski z okazji Świat Bożego Narodzenia skierował do nas swoje słowo.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich i spotkania wigilijnego dla osób samotnych i bezdomnych, które odbyło się w sobotę 21 grudnia. Dziękujemy bardzo licznym Ofiarodawcom, Siostrze Beacie, Członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia oraz Młodzieży i Studentom z «Projektu a Paulo», którzy uczestniczyli w przygotowaniu spotkania wigilijnego i w zbiórce żywności; w dwudniowej zbiórce żywności oprócz członków Stowarzyszenia wzięło udział ponad 50 wolontariuszy, którzy też zanosili paczki i życzenia świąteczne do chorych.
  4. Dziś i jutro porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej oraz nieszporów. Składka w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  5. W niedzielę Świętej Rodziny – 29 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w mijającym roku jubileusze zawarcia sakramentalnego małżeństwa. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji jubilatów i wszystkich rodzin. Święto Świętej Rodziny jest też świętem patronalnym rodzin Domowego Kościoła (Oazy Rodzin), które wezmą udział w tej Mszy Świętej i przygotują jej oprawę liturgiczną.
  6. Podajemy do wiadomości, że w dni powszednie od piątku 27 grudnia do wtorku 30 grudnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 20.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w piątek i w poniedziałek.
  7. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest jeszcze najnowszy numer naszego pisma Z Życia Parafii, w którym m.in. znajdziemy plan wizyty duszpasterskiej w domach parafian.