Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020

 1. Od jutra służba Boża w naszej parafii zostanie przeniesiona z Kaplicy Pojednania do kościoła. W naszym kościele w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 45 osób. Bardzo prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła i zachowywanie odpowiedniej odległości od siebie. Przypominamy, że uczestnicy liturgii i służba liturgiczna obowiązkowo używają maseczki zakrywające usta i nos.
 2. Msze Święte w niedziele i dni powszednie będą odprawiane w zwykłym porządku: czyli nie będzie już Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 6.30, 7.30 i 8.30. W dni powszednie od godz. 12.00 będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu, będzie też okazja do spowiedzi świętej, a o godz. 18.00 odmówimy modlitwę różańcową o ustanie epidemii.
 3. Jutro, w poniedziałek przypada rocznica śmierci śp. Ks. Józefa Mazurka CM. Za zmarłego Kapłana modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 8.00.
 4. W czwartek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski., a w sobotę, 25 kwietnia, święto św. Marka, ewangelisty. W tych dniach pamiętajmy w modlitwach o naszych Solenizantach – Wojciechu Kałamarzu i Ks. Marku Krawczyku: niech wstawiennictwo świętych Patronów wyprasza Im dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień kapłańskiej służby w tych trudnych czasach.
 5. Podajemy do wiadomości, że uroczystość Pierwszej Komunii dzieci nie odbędzie się w zaplanowanej formie w niedzielę 17 maja.
 6. Nieustannie dziękujemy wszystkim hojnym Ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię przez wpłaty nakonto parafii Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488 lub przez ofiary składane osobiście.
 7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Janina Trela, z ul. Królewskiej.
  Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…