Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielka-nocną – 03.05.2020

 1. Ze względów sanitarnych, uprzejmie prosimy, aby niedzielną składkę złożyć do skarbony oznaczonej Ofiara na utrzymanie kościoła i budynków parafialnych, która znajduje się koło dozownika z płynem dezynfekującym, przy wyjściu z kościoła.
 2. Bardzo prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu i zachowywanie w kościele odpowiedniej odległości od siebie. Przypominamy, że uczestnicy liturgii i służba liturgiczna obowiązkowo używają maseczki zakrywające usta i nos.
 3. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w zwykłym porządku. Ponieważ w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć jednocześnie tylko 45 osób – w razie konieczności rozważymy możliwość zwiększenia ilości Mszy Świętych niedzielnych.
 4. Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwa majowe. Ponieważ o godz. 18.00 odprawiane jest nabożeństwo majowe – w dni powszednie już o godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii oraz o deszcz.
 5. W piątek, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, a w sobotę, 9 maja, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W najbliższy piątek – ze względu na uroczystość – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Planowana w maju pielgrzymka parafialna nie odbędzie się. Ks. Proboszcz zaprasza po zwrot wpłaconych zaliczek do kancelarii parafialnej w środę w godz. 16.00—18.00.
 7. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy w ten trudny czas wspierają naszą parafię przez wpłaty na konto parafii Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488 lub przez ofiary składane do skarbony ewentualnie osobiście.
 8. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze pobrać ostatni, kwietniowo-majowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stefania Kowicka, z ul. Lea;
  † Lucyna Wajda, z ul. Lea;
  † Andrzej Skriwan, z ul. Królewskiej;
  † Helena Gajewska, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Halina Cholewa, z ul. Rydla.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek