Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu – 07.03.2021

 1. Ponieważ nie odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, dlatego wszystkich młodych duchem – i starszych, i młodzież – zachęcamy do skorzystania z propozycji Duszpasterstwa Młodzieży naszej archidiecezji: rekolekcji on-line „40 dni dla ducha”. Planer rekolekcji można nabyć w zakrystii.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a w piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Po okresie zawieszenia, spowodowanego kryzysem epidemicznym, nasz Mieszany Chór Mariański wznawia działalność w ścisłym reżimie sanitarnym. Gorąco zapraszamy młodzież i dorosłych, a szczególnie mężczyzn, do podjęcia wyzwania Chórzystek i Chórzystów. Próby zespołu odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.30 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego (za kościołem). Więcej informacji na stronie internetowej chormarianski.ploraz w gablocie Chóru.
 4. Zapraszamy na Kurs Alpha dla pracujących. Pierwsze spotkanie Alpha Online już w najbliższy wtorek, 9 marca, o godz. 19.00. Więcej informacji na wywieszonym plakacie.
 5. Przez cały okres Wielkiego Postu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów: pokutnego, dzięki któremu można głębiej przeżyć Wielki Post, dalej – ukazania miasta jako „przestrzeni świętej”, wreszcie – obecności biskupa, która jest znakiem jedności Kościoła. W piątek, 12 marca, nasza świątynia stanie się kościołem stacyjnym. Wszystkich zapraszamy serdecznie do udziału w adoracji eucharystycznej o godz. 17.30, Drodze krzyżowej o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył biskup Robert Chrząszcz. Już od godz. 17.30 będziemy mieli okazję do spowiedzi świętej.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 7. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone skarbonki dla dzieci – na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom w podeszłym wieku. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zakupić baranki wielkanocne Caritasu.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która można zakupić w zakrystii. W najnowszej Niedzieli duchowni i świeccy wnikliwie komentują to, jak Kościół radzi sobie z pandemią. W Gościu Niedzielnym polecamy załączony do niego dodatek: Nowennę do św. Józefa, przeczytamy także, czym są nowenny i dlaczego stały się tak popularne. W krakowskim piśmie Chrystus i Ty (ChiT), poświęconym osobie św. Józefa, znajdziemy informacje o rozlicznych odpustach, które wierni mogą zyskiwać z racji Roku św. Józefa czy o niezwykłych Schodach św. Józefa z Santa Fe w Stanach Zjednoczonych. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy jeszcze nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Tadeusz Gurgul, z ul. Królewskiej;
  † Bogdan Stec, z ul. Armii Krajowej.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…