Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 07.11.2021

 1. Przypominamy, że odpust zupełny związany z nawiedzeniem cmentarza można zyskać codziennie aż do końca listopada. Również osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu – zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej – mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny(na przykład Różaniec czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia).  
 2. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których w listopadzie modlimy się codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 3. Zapraszamy na Kurs ALPHA dla studentów, który rozpocznie się jutro, w poniedziałek o godz. 19.00. Więcej informacji – na plakacie przed wejściem do kościoła.
 4. Spotkanie robocze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się we wtorek, 9 listopada, o godz. 17.00 w Klubie Parafialnym. Zapraszamy też nowe osoby do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym.
 5. We wtorek zapraszamy do udziału w uroczystości błogosławienia siedmiu nowych lektorów dla naszej parafii: Mszy św. o godz. 18.30 będzie przewodniczył i nowych lektorów pobłogosławi biskup Robert Chrząszcz. Nowi lektorzy przedstawią się naszym parafianom w czasie Mszy św. o godz. 9.30 w następną niedzielę.
 6. Członkowie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zgromadzą się w piątek, 12 listopada, na Mszy św. o godz. 18.30 i na spotkaniu formacyjnym po Mszy Świętej.
 7. Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w poniedziałek 22 listopada. Zapisy na bilety odbywają się w zakrystii. Bilety będą do odebrania w niedziele 14 i 21 listopada, wtedy też należy wpłacić 40 złotych za bilet.
 8. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego na Zachodzie nie lubią polskiego Kościoła, czy przeciętny polski katolik pamięta jeszcze prawdy wiary oraz w jaki sposób Kościół broni godności i świętości ludzkiej seksualności. Z kolei w Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę (takich ludzi warto poznawać i naśladować). Do nabycia są także inne czasopisma: Miłujcie się!, Mały Gość Niedzielny i Staś dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Janina Kopowska, z al. Kijowskiej;
  † Emilia Krzyżanowska-Kalkowska, z ul. Królewskiej;
  † Marek Jurzak, z ul. Skarbińskiego;
  † Barbara Salawa, z ul. Królewskiej
  † Maria Gruszczyńska, z ul. Skarbińskiego;
  † Stefania Burkat, z ul. Smoluchowskiego.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…