Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą – 14.11.2021

 1. XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą chrześcijanom w Libanie, którzy od kilkunastu miesięcy zmagają się ze skutkami niebywałego kryzysu ekonomicznego w ich kraju: projekty pomocy dla chrześcijan w Libanie można wesprzeć składając ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła. Jednocześnie do drugiej, specjalnie oznakowanej skarbony można złożyć ofiarę na wsparcie obchodzonego dziś Święta Ubogich w Archidiecezji: zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity ofiary będą przeznaczone na akcje pomocy ubogim, organizowane z okazji V Światowego Dnia Ubogich. Ofiary można składać do następnej niedzieli.
 2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: we Mszy św. o godz. 9.30 weźmie udział Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy
 4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzymają Cudowny Medalik, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 5. W przyszłą niedzielę będą już do nabycia opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 6. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: ofiary mszalne będą przeznaczone na konieczne prace remontowe przy organach.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego papież ustanowił Światowy Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej, znajdziemy też dodatek wydany z okazji beatyfikacji ks. Jana Machy. W Niedzieli przeczytamy m.in. czego naucza Kościół na temat podatków, a w tekście byłego amerykańskiego i brytyjskiego dziennikarza – czy polski Kościół jest upolityczniony? W zakrystii do nabycia są także inne czasopisma: Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kazimierz Szczepanek, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Hubert Skupnik, z ul. Lea;
  † Józef Kurpan, z ul. Spokojnej;
  † Maciej Pauli, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Kazimierz Wołyniec, z ul. Chmiela.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…