Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną – 14.05.2023

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na katechezy w każdą niedzielę i środę o godz. 19.30. Tematem dzisiejszej katechezy będzie sakrament pokuty.
 3. We wtorek, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 4. W czwartki zapraszamy na całodzienną adorację eucharystyczną, a Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 zaprasza na adorację wspólną.
 5. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 6. W sobotę zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej na kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi profesor Waldemar Rakocy.
 7. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wcześniej, w piątek o godz. 17.00 dzieci przystąpią do sakramentu pokuty.
 8. W sobotę w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła na Stradomiu ks. bp Robert Chrząszcz udzieli sakramentu święceń 4 prezbiterom i 3 diakonom Zgromadzenia Księży Misjonarzy; jednym z nowych kapłanów będzie Marcin Cyburt CM, absolwent naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Na Miasteczku”. Początek uroczystości o godz. 9.00. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowych kapłanów i diakonów, i polecamy ich modlitwie wiernych.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze szkół podstawowych nr 12  i 34, przygotowujące się do pierwszej Komunii, odnowią przyrzeczenia chrztu św.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 Mszę św. prymicyjną odprawi Dawid Grabowski CM, który w mijającym roku akademickim odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.
 11. Serdecznie zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który odbędzie się w Parku św. Wincentego a Paulo w niedzielę 4 czerwca. Zapraszamy szczególnie seniorów oraz osoby opiekujące się osobami chorymi i starszymi. Chętnych do wsparcia tego przedsięwzięcia prosimy o kontakt z ks. Piotrem lub pozostawienie swoich danych w zakrystii. Zaproszenie z informacjami i programem znajdziemy przy wyjściach z kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata, i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. Niestety, nie dotarł do nas aktualny numer Niedzieli. W zakrystii nadal można nabywać płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Barbara Cichoń, z ul. Skarbińskiego;
  † Aniela Stachera, z ul. Smoluchowskiego;
  † Teresa Budzińska, z ul. Warmijskiej;
  † Rozalia Świadek.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek