Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego — 21.05.2023

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. O godz. 19.45, przed Mszą św. akademicką, zapraszamy na nabożeństwo majowe dla studentów.
 2. W sobotę, 27 maja, zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 3. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpią dzieci ze szkół podstawowych nr 12 i 34. Wcześniej, w piątek o godz. 17.00 dzieci przystąpią do sakramentu pokuty.
 4. W najbliższą sobotę – w Wigilię Pięćdziesiątnicy – zapraszamy do naszego kościoła na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się uwielbieniem o godz. 20.30, będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, o godz. 22.30 Msza Święta, a po niej agapa.
 5. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas czwartych będą świętowały rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Rodzice zadbają, aby dzieci wcześniej przystąpiły do spowiedzi świętej.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy w planach Bożych Polska jest najważniejsza, czy para jednopłciowa, chcąc w dobrej wierze ochrzcić dziecko, może o to poprosić oraz czym jest medytacja chrześcijańska i jak ją praktykować. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa wśród swoich uczniów oraz kanadyjski przepis na odnowę życia parafialnego. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Trwajcie w miłości dla młodzieży i Stasia dla najmłodszych. W zakrystii nadal można nabywać płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza.
 7. Dotarły do nas interesujące publikacje wydawnictwa Biały Kruk. W zakrystii można nabyć w atrakcyjnej cenie książki: Św. Jan Paweł Wielki: do moich rodaków; W co wierzą katolicy? – zawierającą 52 wyjaśnienia nieporozumień dotyczących wiary katolickiej; Odpowiedź nieba dla ziemi – obszerną publikację poświęconą objawieniom w Lourdes; oraz Dzieje życia Jana Pawła II w komiksie (stosowne na prezent pierwszokomunijny).
 8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Janina Tabiś, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Danuta Petlic, z ul. Spokojnej;
  † Lidia Spalińska, z ul. Królewskiej;
  † Halina Borończyk, z ul. Chmiela.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek