Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu – 10.12.2023

 1. Fundacja HCPT Polska dziękuje serdecznie za wsparcie organizacji dorocznej pielgrzymki do Lourdes dla osób niepełnosprawnych. Dwa tygodnie temu w czasie kwesty przed kościołem zebrano 2 tysiące 799 złotych.
 2. Dzisiaj i w środę o godz. 19.30 zapraszamy na dwie ostatnie katechezy prowadzone przez katechistów drogi neokatechumenalnej. Temat dzisiejszej katechezy: wyjście z Egiptu.
 3. Zapraszamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, a rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 16.30. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 4. Jutro, w poniedziałek Msza św. „akademicka” o godz. 20.00 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii  profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 7. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzą się rodzice i dzieci, które w naszym kościele przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W następną niedzielę o godzinie 21.00 odbędzie się Uwielbienie Gaudete przygotowane przez Scholę DA «Na Miasteczku». Będzie to dla wszystkich okazja do wspólnego i radosnego uwielbienia śpiewem przychodzącego Pana. Będzie również stworzona możliwość, by finansowo wesprzeć działalność naszego Duszpasterstwa Akademickiego. Gorąco zachęcamy do udziału w Uwielbieniu!
 9. Przed kościołem, a także w zakrystii można nabywać opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Organizowane po raz 30. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – to największa ogólnopolska akcja Caritas. Dzięki niej na polskich stołach co roku płoną dziesiątki tysięcy świec z logo Caritas, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin. W tym roku Caritas przygotowała ok. 2 miliony świec na nasze wigilijne stoły.
 10. Trwa ogólnopolska świąteczna akcja «Paczuszka dla Maluszka», organizowana przez Fundację Małych Stópek na rzecz Domu Samotnej Matki w Wadowicach. W naszym kościele po lewej stronie od ołtarza, w Domu Katolickim i w budynku Duszpasterstwa Akademickiego są postawione choinki, a pod nimi pudełka, do których można składać dary.
 11. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego procedura in vitro stwarza aż tyle moralnych, medycznych i społecznych niebezpieczeństw oraz jak nie spotkać na szlaku… niedźwiedzia i co zrobić, gdy już się na niego natkniemy. Jest też nowy, drugi numer kwartalnika Magazyn. W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieści o misjonarskiej parafii w Bydgoszczy, w której nie widać oznak kryzysu Kościoła, i o bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie. Jest też do nabycia nowy dwumiesięcznik Historia Kościoła; przeczytamy w nim m.in. o tym, kto zabił ks. Blachnickiego – w wywiadzie z prokuratorem Michałem Skwarą; o Herodzie – władcy zniewolonym władzą; o materialnych śladach życia Jezusa; i o walce powstańców w Wandei z piekielnymi kolumnami rewolucji francuskiej. W zakrystii znajdziemy także nowy numer dwumiesięcznika Trwajcie w miłości dla młodzieży.
 12. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Zofia Bańdo, z ul. Królewskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…