Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu – 17.12.2023

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś o godz. 21.00 odbędzie się Uwielbienie Gaudete przygotowane przez Scholę DA «Na Miasteczku». Będzie to dla wszystkich okazja do wspólnego i radosnego uwielbienia śpiewem przychodzącego Pana. Będzie również stworzona możliwość, by finansowo wesprzeć działalność naszego Duszpasterstwa Akademickiego. Gorąco zachęcamy do udziału w Uwielbieniu!
 2. Zachęcamy do udziału w roratach odprawianych w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 3. Jutro, w poniedziałek Msza św. „akademicka” o godz. 20.00 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 4. Czwarta niedziela Adwentu łączy się w tym roku ze świętowaniem Wigilii Narodzenia Pańskiego. Dlatego w przyszłą niedzielę – 24 grudnia – nie będzie Mszy św. niedzielnych o godz. 18.30 i 20.00; od godz. 17.15 kościół pozostanie zamknięty aż do Pasterki.
 5. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej o północy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej w naszych domach i rodzinach zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Po zapaleniu świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 6. W niedzielę Świętej Rodziny – 31 grudnia – otoczymy modlitwą rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków, którzy w 2023 roku obchodzili jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 7. Po Mszy św. przed kościołem, a w dni powszednie także w zakrystii i kancelarii parafialnej można nabywać opłatki wigi­lijne i różnokolorowe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę — od 12 zł. Nieustannie zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece służą finansowaniu wakacyjnego wypoczynku dzieci, posiłków, stypendiów oraz rehabilitacji i leczeniu chorych, a także wspieraniu ośrodków służących dzieciom – np. Domu Matki i Dziecka; część ofiar przeznaczona jest na dożywianie dzieci w krajach głodujących.
 8. Zapraszamy do zakrystii po prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli przeczytamy m.in. o życiu w rodzinie z dzieckiem z zespołem Downa oraz jak przedstawia się obraz ideału kobiety w Piśmie Świętym, jest też dodatek z obrzędem wieczerzy wigilijnej oraz kolędami i pastorałkami. Do nabycia jest także drugi numer kwartalnika Magazyn. W Gościu Niedzielnym polecamy medytacje na ostatni tydzień Adwentu oraz o optymalnych warunkach dobrego snu. Jest też jeszcze do nabycia nowy dwumiesięcznik Historia Kościoła. W zakrystii znajdziemy także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych oraz Trwajcie w miłości dla młodzieży.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Janina Dyrda, z ul. Lea;
  † Józef Rudek, z ul. Chocimskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…