Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 31.12.2023

 1. Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy (otoczyliśmy) modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2023 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie ostatnim dniem roku kalendarzowego: na uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) zapraszamy tradycyjnie o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek, w pierwszym dniu Nowego Roku 2024, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok możemy uzyskać odpust zupełny. Jutro porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
 • w środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes;
 • w czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów;
 • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną (chyba że ksiądz uzgodnił inaczej); przypominamy, że osoby, które przystąpiły do spowiedzi św. w okresie świąt Bożego Narodzenia i są w stanie łaski uświęcającej – mogą bez spowiedzi przystępować do Komunii św.
 1. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie do kościoła na spotkanie świąteczne: po Mszy św. o godz. 16.30, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, zostanie dokonana zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie odbędzie się świąteczne spotkanie.
 2. W zakrystii można nabyć nowy numer Niedzieli, w którym znajdziemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego czasu, a w dodatku Bliżej życia z wiarą – historię kobiety, którą uzdrowił angielski święty.
 3. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Anna Ogińska-Piszczek, z al. Kijowskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…