Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — 01.01.2024

  1. Wszystkim naszym Parafianom i Wszystkim modlącym się w naszej świątyni skła­damy serdeczne życzenia Bożego pokoju i wielu łask na każdy dzień Nowego Roku Pańskiego 2024: niech Święta Boża Rodzicielka Maryja, którą czcimy w dniu dzisiejszym, wyprasza Wam u swojego Syna wszelkie potrzebne dary i łaski.
  2. Dziś porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes;
  • w czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów;
  • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną (chyba że ksiądz uzgodnił inaczej).
  1. W sobotę, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Sobotnia uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
  2. W niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia, wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie do kościoła na spotkanie świąteczne: po Mszy św. o godz. 16.30, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, zostanie dokonana zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie odbędzie się świąteczne spotkanie.
  3. W poniedziałek, 8 stycznia, rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach parafian – czyli tzw. kolęda. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach w głównym wejściu do kościoła, był zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…, znajdziemy go również na naszej stronie internetowej: www.misjonarska.pl. Nie trzeba zapraszać księdza z wizytą duszpasterską, prosimy natomiast o zgłoszenie się w kancelarii lub w zakrystii osób, które są nowymi parafianami i parafian, którzy od dawna, z różnych racji, nie przyjmowali «kolędy», a pragną w tym roku przyjąć kapłana.