Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego — 07.01.2024

 1. Jutro rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
 • w poniedziałek – ulica Skarbińskiego;
 • we wtorek – ulice Jadwigi z Łobzowa, Rolnicza, Staszczyka i Żelechowskiego;
 • w środę – kolęda na ulicach Młodej Polski, Niedziałkowskiego i Piastowskiej;
 • w czwartek – kolęda na ulicy Chocimskiej;
 • w piątek – ulice Nawojki, Ogrodniczek i Spokojna;
 • w sobotę – cała ulica Lea;
  Plan kolędy jest wywieszony w gablotach w głównym wejściu do kościoła, znajdziemy go również na naszej internetowej stronie parafialnej.
  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy obok szopki w Kaplicy Pojednania.
  Bardzo prosimy, aby do zakrystii bądź do kancelarii parafialnej zgłosili się wierni, którzy niedawno zamieszkali na terenie naszej parafii oraz osoby, które od dawna nie przyjmowały kolędy, a pragną w tym roku przyjąć kapłana.
 1. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza w czwartek, 11 stycznia, na całodzienną adorację eucharystyczną i na adorację wspólną o godz. 17.30, a także na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 2. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 12 stycznia, o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 3. W następną niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się długo oczekiwana uroczystość: w czasie Mszy św. o godz. 11.00 do grona służby liturgicznej naszej parafii zostaną przyjęci nowi chłopcy i dziewczęta.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ważne artykuły związane z zamierzeniami nowego rządu: co zamiast Funduszu Kościelnego?; co wyniknie z awantury o media publiczne?; jakie znaczenie mają lekcje religii w szkołach? W Niedzieli znajdziemy m.in. odpowiedź na pytania: jaki wpływ miały kobiety na wprowadzenie chrześcijaństwa w poszczególnych krajach?; oraz: po co Kościołowi kolejni święci? Jest jeszcze do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Chmiel, z al. Kijowskiej;
  † Andrzej Sucheta, z ul. Rolniczej;
  † Janusz Menke, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Anna Danek-Koszek, z ul. Chocimskiej;
  † Magdalena Stoszko-Ciastoń, z ul. Gramatyka;
  † Michał Nawalany, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…