Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 04.02.2024

  1. W środę, 7 lutego, na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
  2. W czwartek, 8 lutego, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
  3. W piątek, 9 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. W sobotę, 10 lutego zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godz. 18.00.
  5. W następną niedzielę, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W naszej świątyni obecna będzie jubileuszowa monstrancja – wotum wdzięczności za objawienia Maryi św. Katarzynie Laboure. Okolicznościowe kazania wygłosi ks. Maciej Kuczak CM.
    Główne uroczystość odpustowa rozpocznie się o godz. 12.30: uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi ks. profesor Wiesław Przyczyna. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w tej uroczystości.
    Przyszła niedziela będzie przeżywana w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Jak każdego roku – w intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu. Sakrament namaszczenia będzie można przyjąć także po każdej Mszy św.
  6. Z powodu zimowych ferii szkolnych – przez trzy kolejne niedziele nie będzie Mszy św. w kaplicy akademickiej o godz. 11.00 z udziałem dzieci przedszkolnych