Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najśw. Maryi Panny z Lourdes — 11.02.2024

  1. Dziś uroczystość odpustowa w naszej parafii: uczestnicząc w Eucharystii w naszej świątyni można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, do ofiarowania za siebie lub za zmarłych.
  2. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na główną uroczystość odpustową o godz. 12.30. Jak każdego roku – wiernych chorych i starszych zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, połączoną z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.
  3. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misję w Biro w Beninie prowadzoną przez Polską Prowincję Zgromadzenia Księży Misjonarzy. W Środę  Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od  ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie  posiłków do trzech (w tym jeden do syta). W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.  
  4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową: dla wszystkich o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Ze względu na ferie nie będzie jeszcze Drogi krzyżowej dla dzieci. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  5. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się w przyszłą niedzielę 18 lutego. Życie po życiu. Wszystko, co nas czeka – to temat rekolekcji, które poprowadzi ks. Waldemar Rakocy. Rekolekcje dla studentów głosić będzie Artur Pająk.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli lekcja z Lourdes – objawienia opisuje Wincenty Łaszewski, międzynarodowy ekspert w dziedzinie objawień. W Gościu Niedzielnym rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Do nabycia również najnowszy Gość Extra poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem, a także katolicki dwumiesięcznik ewangelizacyjny Trwajcie w Miłości.
  7. Po Mszy św. przy bocznym ołtarzu można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Natomiast w kaplicy pojednania jest do nabycia woda z Lourdes.