Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu — 18.02.2024

  1. Zbigniew Lenart bardzo dziękuje za złożone na jego działalność w Kazachstanie ofiary kwocie 17190 złotych i 60 euro.
  2. Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek w godzinach: 6.30-9.00, 14.30-15.00 i 18.00-20.00. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne dla studentów rozpoczną się w III niedzielę WP.
  3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy                także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o wielkopostnej szkole modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie. Do nabycia jest także Niedziela, w której polecamy artykuły: Plan Franciszka na pokój jest prosty, „Nie kradnij” w biznesie oraz Nasz świat traci sumienie. Są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych. Do nabycia jest również jeszcze woda z Lourdes.
  5. W ostatnim czasie odeszła do wieczności :
    † Anna Więckowska
    Wieczny odpoczynek…