Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną – 28.04.2023

 1. Dziś w naszej parafii dzień poświęcony Osobom Starszym – jak o tym słyszeliśmy w homilii. Wolontariusze PROJEKTU A PAULO czekają na Parafian przed kościołem. Zachęcamy też do wsparcia organizacji Festynu Seniora, który odbędzie się w czerwcu.
 2. Od wtorku codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami o tematyce maryjnej. Temat rozważań: Razem z Ojcami Kościoła poznajemy Maryję.
 3. W pierwszą środę miesiąca – 1 maja – zapraszamy do wspólnego uczczenia Naszej Pani z Lourdes w czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00, nowenny i Mszy św. wotywnej o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca – 2 maja – kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną, jeżeli tak uzgodnili z chorymi czy ich opiekunami.
 5. W piątek – 3 maja – obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Śluby Narodu Polskiego.
 6. W sobotę – 4 maja – przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Miasta Krakowa. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.40 i na nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 8.00.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy, z czym zmagają się współcześnie duchowni i jakie są przyczyny zmasowanej krytyki duchowieństwa, a także o zmarłej niedawno prof. Jadwidze Staniszkis, która szła swoja drogą, na ogół wbrew modom i trendom. Z kolei w Gościu Niedzielnym znajdziemy rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, zamordowanej w Boliwii kandydatki na ołtarze, i wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II, przeczytamy też, jak rządząca koalicja realizuje politykę ograniczania praw katolików. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych, jest także nowy numer dwumiesięcznika Historia Kościoła: w nim m.in. jak mogła wyglądać Maryja i kiedy zaczął się kult maryjny, a także kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Adam Płocki, z ul. Skarbińskiego;
  † Genowefa Żebrowska, z ul. Królewskiej;
  † Wanda Baczkowska, z ul. Beniowskiego;
  † Małgorzata Kolenda, z ul. Goetla;
  † Henryk Tuziński, z ul. Piastowskiej;
  † Elżbieta Sikora, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Anna Pietruszka, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…