Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 05.05.2024

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat: Razem z Ojcami Kościoła poznajemy Maryję.
 2. W środę, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Msze Święte – jak w dni powszednie.
 3. W czwartek, 9 maja, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Msze Święte – jak w dni powszednie. W czwartek w naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, do of iarowania za siebie lub za zmarłych; do warunków zyskania odpustu należy m.in. nawiedzenie kościoła i odmówienie tutaj Wierzę w Boga oraz Modlitwy Pańskiej.
 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, przygotowujące się do pierwszej Komunii, odnowią przyrzeczenia chrztu św.
 7. Metropolita Krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski w następną niedzielę, 12 maja, zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej: procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o katastrofalnej polskiej demografii i sytuacji seniorów oraz ich potrzebach, o tym, jak pomóc dziecku w dobrym przeżyciu uroczystości pierwszej Komunii oraz o przemocy wobec nieletnich. Z kolei w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o naszych świętych – filarach polskiej maryjności oraz o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Do nabycia jest także dwumiesięcznik Historia Kościoła oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze aktualny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 9. W szpitalu MSWiA zmarł znany lekarz – dr Krzysztof Czarnobilski. Pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek, w naszym kościele o godz. 11.30.
  Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…