Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia — 12.05.2024

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. W czwartek, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 3. W czwartki zapraszamy na całodzienną adorację eucharystyczną, a Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 zaprasza na adorację wspólną.
 4. W piątek, 17 maja, Msza św. o godz. 20.00 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 5. W sobotę, 18 maja, zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej na kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi profesor Waldemar Rakocy.
 6. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wcześniej, w piątek o godz. 17.00 dzieci przystąpią do sakramentu pokuty.
 7. W sobotę o godz. 9.30 w kościele seminaryjnym pw. Nawrócenia św. Pawła na Stradomiu kardynał Grzegorz Rys udzieli sakramentu święceń 3 prezbiterom i 8 diakonom dla Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Wojciech Kaczmarek organizuje dla naszych parafian wspólne przejście i uczestnictwo w liturgii święceń: zbiórka o godz. 7.45 przed naszym kościołem (następnie spacer, który potrwa około godziny i udział w liturgii; powrót we własnym zakresie).
  Jednym z nowych kapłanów będzie ks. Łukasz Pokusa CM, który przez 3 miesiące odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Dziś dziękujemy serdecznie ks. Diakonowi za gorliwą posługę w naszej parafii: Bóg zapłać! I prosimy o modlitwę za nowych kapłanów i diakonów oraz o nowe powołania do kapłańskiej posługi.
 8. W najbliższą sobotę – w Wigilię Pięćdziesiątnicy – Duszpasterze Akademiccy zapraszają do naszego kościoła o godz. 20.00 na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze szkoły podstawowej nr 12, przygotowujące się do pierwszej Komunii, odnowią przyrzeczenia chrztu św.
 10. Już dziś zapraszamy na koncert Ave Maria w muzyce, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę 25 maja po Mszy św. o godz. 18.30: wystąpi nasz Chór Mariański i muzycy krakowscy.
 11. Już dziś zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca. Chętnych do wsparcia organizacji Festynu prosimy o kontakt z ks. Piotrem lub pozostawienie swoich danych w zakrystii. Jednocześnie bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie organizacji Festynu w niedzielę 28 kwietnia: wolontariusze PROJEKTU A PAULO zebrali wówczas na ten cel 11 tysięcy 727 złotych i 21 euro.
 12. Dziś przed kościołem można nabyć miód i produkty pszczele.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego ludzie wolą iść po poradę do wróżki zamiast do duchownego oraz jak wyjść ze świata magicznego uzależnienia; także o tym, dlaczego nie można mówić o bezpieczeństwie procedury in vitro w świetle badań naukowych. Z kolei w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie, które wspominamy w Kościele w dniu jutrzejszym. Do nabycia jest także dwumiesięcznik Historia Kościoła oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 14. W ostatnim czasie odeszła do wieczności:
  † Zofia Marzec – dawniej nasza parafianka, zmarła we Włoszech.
  Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek