Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Św. — 19.05.2024

 1. Dziś można zyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna jutro będzie nieczynna.
 4. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 16.30 biały tydzień będą przeżywały dzieci, które wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej.
 5. W czwartek, 23 maja, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Czwartki w naszym kościele są dniami całodziennej adoracji eucharystycznej: zapraszamy do nawiedzenia kościoła i modlitwy.
 6. W czwartek zapraszamy do kościoła seminaryjnego pw. Nawrócenia św. Pawła na Stradomiu o godz. 19.30: z koncertem maryjnym Matka Pięknej Miłości wystąpi tam chór Audire Deum, działający przy naszym seminarium.
 7. W sobotę, 25 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpią dzieci ze szkoły podstawowej nr 12. Wcześniej, w piątek o godz. 17.00 dzieci przystąpią do sakramentu pokuty.
 8. Nasz Chór Mariański zapraszamy na koncert Ave Maria w muzyce, z udziałem muzyków krakowskich, który odbędzie się w sobotę po Mszy św. o godz. 18.30.
 9. W następną niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas czwartych w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będą świętowały rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Rodzice zadbają, aby dzieci wcześniej przystąpiły do spowiedzi świętej.
 10. Zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca. Chętnych do wsparcia organizacji Festynu prosimy o kontakt z ks. Piotrem lub pozostawienie swoich danych w zakrystii.
 11. Przypominamy, że w niedziele na sprawowanie sakramentu pokuty przewidziano pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Prosimy, aby przychodzić wcześniej – by nie łączyć przystępowania do spowiedzi z uczestnictwem we Mszy Świętej niedzielnej. Gdy rozpoczyna się Eucharystia musimy się liczyć z tym, że kapłan zakończy spowiedź i wyjdzie z konfesjonału.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o jasnych stronach, ale i negatywnych konsekwencjach emigracji zarobkowej, znajdziemy też artykuł o św. Andrzeju Boboli i historię tego, jak polski święty uratował jedną z parafii w Stanach Zjednoczonych. Z kolei w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o bł. Pier Giorgio Frassatim, o tym, jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie, a także dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan. Jest także nowy numer Gościa Extra (o świętych matkach i matkach świętych) oraz Stasia dla najmłodszych.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Nowelli, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Józef Golonka, z ul. Staszczyka;
  † Anna Szczepanowicz, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek