Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy w archidiecezji krakowskiej kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Codziennie do piątku o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 16.30 biały tydzień będą przeżywały dzieci, które w minioną sobotę w naszym kościele po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej.
 4. W czwartek, 30 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ale jest zmiana: po uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która – podobnie jak w ubiegłym roku – przejdzie ulicami naszej parafii: od kościoła ulicami Lea, Galla, Staffa, Smoluchowskiego i z powrotem ul. Lea do naszego kościoła. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Wszystkich Parafian zapraszamy i zachęcamy do udziału – najpierw w świątecznej Mszy Świętej, a potem w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; prosimy też wiernych o włączanie się we wspólny śpiew i podążanie za baldachimem z Najświętszym Sakramentem. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby na czas procesji przemieścić samochody zaparkowane na jej trasie.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 6. W sobotę w naszej parafii będzie miała miejsce podniosła uroczystość: w czasie Mszy św. o godz. 12.30 ks. biskup Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodym ludziom z naszej parafii. Młodzież wcześniej – w poniedziałek i środę zgromadzi się na próbie uroczystości o godz. 17.15, a w piątek o godz. 17.00 przystąpi do sakramentu pokuty.
 7. W sobotę dzień imienin będzie obchodził Konrad Jaworecki. Drogiemu Solenizantowi  życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza dla pracy z młodzieżą i studentami.
 8. Serdecznie zapraszamy na Parafialny Festyn Seniora, który odbędzie się w Parku św. Wincentego a Paulo w niedzielę 9 czerwca.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W najnowszej Niedzieli Janusz Królikowski broni abpa Tadeusza Wojdę, który stał się obiektem medialnej nagonki, przeczytamy także, jakie jest znaczenie chleba w Eucharystii i jakie jest miejsce mężczyzn w Kościele. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Jest także nowy numer Gościa Extra (o świętych matkach i matkach świętych), nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Romuald Łasoń, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Wanda Kolowca, z ul. Lea;
  † Krystyna Holzhauser, z ul. Staffa.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…