Ogłoszenia duszpasterskie na 9. niedzielę zwykłą – 02.06.2024

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze, nagłośnienie i procesję do czterech ołtarzy oraz wszystkim uczestniczących w uroczystościach.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła – dziś i w kolejne dni. W czwartek oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 4. W pierwszą środę miesiąca – 5 czerwca – zapraszamy do wspólnego uczczenia Naszej Pani z Lourdes w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wotywnej o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes o godz. 18.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione tak, jak w dni powszednie. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W piątek kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 7. W piątek na godz. 17.00 do Sali Parafialnej zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Rodziców prosimy o zachęcenie dzieci do służby przy ołtarzu.
 8. Serdecznie zapraszamy na Festyn Seniora, który odbędzie się w Parku św. Wincentego a Paulo w niedzielę 9 czerwca: zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30, która zainauguruje Festyn, i na spotkania po Mszy św. W zakrystii można zgłosić osoby, które samodzielnie nie dotrą na Festyn, a chciałyby w nim uczestniczyć: wolontariusze przywiozą i odwiozą je do domów.
 9. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Rekolekcje dla mężczyzn u Misjonarzy. Odbędą się w dniach 14-16 czerwca. Temat to służba. Szczegóły są dostępne w mediach społecznościowych i Internecie, można też zgłosić się do ks. Wojciecha Kaczmarka.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Jest jeszcze poprzedni numer Niedzieli, po części poświęcony uroczystości Bożego Ciała, jest też nowy numer Niedzieli, w którym przeczytamy m.in. o tym, co jest stawką nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz czym jest „pokusa lepszego Kościoła”. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej, o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan oraz kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament. Są też nowe numery Gościa Extra i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony czerwcowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Ewa Guzowska, z ul. Lea;
  + Bolesław Cupiał, z ul. Czarnowiejskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…