Ogłoszenia duszpasterskie na 10. niedzielę zwykłą – 09.06.2024

 1. Dziś zapraszamy do Parku św. Wincentego na Festyn Seniora, który zainauguruje/zainaugurowała Msza św. o godz. 9.30.
 2. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadza dzisiaj kwestę charytatywną na pomoc ciężko chorym dzieciom.
 3. Jutro, w poniedziałek zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego Miało nie żyć. Projekcja odbędzie się o godzinie 17.00 w Domu Katolickim, w sali na III piętrze. Film opowiada prawdę o aborcji widzialnej oczami położnej. Po 40-minutowym pokazie filmu będzie czas na swobodne pytania od uczestników. Wstęp wolny.
 4. We wtorek, 11 czerwca, o godz. 20.00 Mszę św. prymicyjną odprawią neoprezbiterzy-misjonarze: ks. Jakub Pikor i Łukasz Pokusa (który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską).
 5. Duszpasterze akademicy zapraszają na Mszę św. o godz. 20.00, która zostanie odprawiona w intencji o Boże błogosławieństwo na czas sesji egzaminacyjnej.
 6. W piątek, 14 czerwca, Msza św. o godz. 20.00 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 7. W sobotę zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej na ostatnie przed wakacjami zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi ks. profesor Waldemar Rakocy.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny w artykule Żar Serca nie gaśnie dowodzi, ze tradycyjne kulty Serca Jezusa i Serca Maryi są wciąż żywe i potrzebne w naszych czasach. W Niedzieli przeczytamy m.in. czy łatwo jest być dziś proboszczem, a także o próbach wiary i o fenomenie popularności postaci bł. Karoliny Kózkówny. Dostępny jest nowy numer Historii Kościoła, w którym przeczytamy m.in. o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie, znajdziemy też wakacyjne przewodniki historyczne po wybranych miejscach. Są jeszcze do nabycia: Gość Extra i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Marek Przybyłowicz, z ul. Spokojnej;
  • Zofia Gabryś, z ul. Nawojki;
  • Izabela Olszewska-Jurasz, z ul. Żelechowskiego;
  • Mieczysław Nowakowski, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…