Ogłoszenia duszpasterskie na 10 niedzielę zwykłą — 10.06.2012

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać przygotowującym ołtarze: Państwu Zielińskim, ks. Jarosławowi, s. Marii, s. Beacie, panom Kościelnym, członkom Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i studentom. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, ministrantów, Krucjaty Maryjnej, dzieci oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.

2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W oktawie uroczystości Bożego Ciała (czyli do najbliższego czwartku) po Mszy św. o godz. 18.30 odprawiamy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Wszystkich wiernych zachęcamy serdecznie do udziału w Mszy św. wotywnej o Najśw. Sakramencie i procesji.

4. W najbliższy wtorek zapraszamy do naszego kościoła na uroczystość prymicji kapłańskich. Dwaj neoprezbiterzy Zgromadzenia Księży Misjonarzy o godz. 18.30 odprawią Mszę św. prymicyjną i udzielą wiernym prymicyjnego błogosławieństwa.

5. W środę, 13 czerwca, w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, przypada dzień imienin kapłanów pracujących w naszej parafii: ks. Antoniego Bobaka i ks. Antoniego Miciaka. Drogim Solenizantom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Świętego Patrona.

6. W czwartek – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – po Mszy św. i procesji nastąpi poświęcenie ziół i wianków.

7. W piątek, 15 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w naszym kościele jak w dzień powszedni. Zachęcamy szczególnie do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 18.30, która będzie połączona z odnowieniem aktu intronizacji Chrystusa Króla – w 10. rocznicę uroczystości intronizacyjnych w naszej parafii. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i obowiązek zachowania dnia pokuty.

8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Ogrodu Biblijnego w Proszowicach oraz sanktuariów maryjnych w Zielenicach, Wiślicy i Skalbmierzu w sobotę 30 czerwca, zaś Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 8 lipca. Zapisy na obie pielgrzymki będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o anglikanach powracających do Kościoła katolickiego, księżach fałszywie oskarżonych o pedofilię oraz wywiad z misjonarzem pracującym w Rwandzie. Do nabycia jest także m.in. Niedziela i nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Gawor, z ul. Obopólnej;

† Jerzy Wolski, z ul. Lea;

† Tadeusz Fidali, z ul. Królewskiej;

† Mieczysław Jan Wisłocki, z ul. Beniowskiego;

† Mirosław Łuba, z ul. Piastowskiej.

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…