Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 21.04.2013

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  2. We wtorek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim.
  3. W czwartek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swój dzień imienin obchodzą księża Marek Krawczyk i Jarosław Zieliński. Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi  i życzliwości wiernych, którym służą.
  4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby liturgicznej.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 16.00 do sali parafialnej.
  6. Służba liturgiczna przygotowuje się do majówki na rumuńskiej Bukowinie. Wyjazd będzie okazją do wsparcia tamtejszych polskich rodzin, aby mogły wysłać dzieci na wakacje w Polsce. Jeżeli ktoś będzie chciał wesprzeć dzieci Bukowiny – ofiarę będzie mógł złożyć w przyszłą niedzielę do skarbonek, z którymi staną przed kościołem ministranci i krucjatki.  
  7. W naszym kraju ruchy obronyżycia podjęły inicjatywę obywatelską pod nazwą «Jeden z nas». Ma ona na celu doprowadzenie do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Nadal można poprzeć tę inicjatywę poprzez podpisanie w zakrystii odpowiedniej deklaracji.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozmowę z ks. prof. Michałem Hellerem o początkach wszechświata, przeczytamy też o tym, czy konsekracja dziewic to relikt czy też sposób na życie z Bogiem w XXI wieku oraz ile Kościół faktycznie stracił na zamianie Funduszu Kościelnego na asygnatę podatkową. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i ChiT czyli krakowskie czasopismo za złotówkę.  
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Józef Łapka, z ul. Lea;

† Józef Skwarek, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…