Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 28.06.2015

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary na finansowanie prac remontowych w naszej parafii: w minioną niedzielę zebrano na ten cel 14.500 złotych.
 2. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 3. Jutro swojego Patrona czci ks. Paweł Dobroszek. Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi, dobrego zdrowia i życzliwości wiernych, którym służy.
 4. Podajemy do wiadomości, że na czas wakacji – czyli od środy – nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
 5. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej, po której zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Matce Bożej z Lourdes, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.
 6. W pierwszy piątek miesiąca przypada święto św. Tomasza, Apostoła. Okazja do spowiedzi św. w godz. 7.00—8.00 i 17.00—19.00, a nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Na Godzinki o Najśw. Maryi Pannie zapraszamy o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające.
 8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się Misyjny koncert muzyki kameralnej połączony z poezją Jana Pawła II. Podczas wieczoru literacko-muzycznego będzie można wesprzeć działalność szkoły podstawowej w Wau (czyt. Łau) w Sudanie Południowym. Wydarzeniu patronuje Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU i kwartet smyczkowy Bonjour.
 9. Jeszcze można się zapisać na tradycyjną pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 12 lipca: we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. informacje dotyczące najnowszej encykliki papieża Franciszka Laudato si i ciekawy tekst o prof. Thomasie Hilgersie, twórcy naprotechnologii, który jako pierwszy lekarz w Stanach Zjednoczonych stanął do walki z in vitro, antykoncepcją i aborcją. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec i inne pisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 11. W ostatnich dniach odeszli do wieczności:
 • Czesława Przewłocka, z ul. Staszczyka;
 • Elżbieta Turnau, z ul. Warmijskiej;
 • Halina Osękowska, z ul. Królewskiej;
 • Edward Korpal, z ul. Skarbińskiego;
 • Tadeusz Ciask, z ul. Królewskiej;
 • Marek Kuryłowicz, nadzwyczajny szafarz Komunii św., z ul. Altanowej;
 • Stanisław Czyż.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…